HV51S08009006407010Udvendig diameter: 80 mm Flange BCD: 65 mm Flangetykkelse: 7 mm IEC standard: 56B14 Akselføring: 9 mm Pulser pr. omdr.: 64 pr. kanal Signalgennemgang: A90°B HTL Indgangsspænding: 5-24VDC Materiale: Rustfrit stål Kabellængde: 10 meter IP-klassificering: IP55 / IP67Encoderen måler bevægelse/position og omdanner dette til digitale signaler til simple styresystemer, hvor feedback på hastighed er essentiel.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
80
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
10
Akseldiameter (mm)
9
IEC norm
56B14
BCD norm
65
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
64
Beskrivelse
Kompatibel med motortilslutning IEC 56B14 og flange-ydre diameter på 80 mm samt boltcirkel på 65 mm – nem montering på eksisterende maskineri.
HTL-udgangssignal (A90°B HTL) understøtter fejlfri integration i moderne styringssystemer.
Forsyning fra 5-24VDC muliggør fleksibel installation med forskellige styresystemers krav.
Langt 10 meter kabel giver stor frihed ved installation og mulighed for fjernplacering.
Automatiseret materialehåndtering, procesmaskiner, lette transportbaner og pakkelinjer.
Integration i standard styrings- og overvågningssystemer i produktionsanlæg.