HV51S08009001607020BEGE flangeencoder MIG Basic MB-080-09-0016-7, 16 pulser, 20m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Encoderens flangeudvendige diameter er 80 mm og flange BCD er 65 mm. Skaftdiameteren måler 9 mm, og encoderens flangetykkelse er 7 mm. Passer til motor IEC 56B14. Den giver 16 pulser pr. omdrejning pr. kanal og tilbyder HTL-udgang (A90°B) med indgangsspænding 5-24VDC. Encoderens kabellængde er 20 meter og huset er udført i rustfrit stål. Klassificering: IP55/IP67 for støv og vandbeskyttelse.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
80
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
20
Akseldiameter (mm)
9
IEC norm
56B14
BCD norm
65
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
16
Beskrivelse
Flangemål på Ø80 mm og flange BCD på 65 mm, som er optimal til let integration i IEC 56B14-motorapplikationer og andre industrielle systemer.
Aksel med diameter på 9 mm sikrer kompatibilitet med en lang række motoraksel-standarder.
Bredt inputspændingsområde fra 5-24V DC muliggør nem integration i eksisterende styresystemer.