calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-080-09-0004-7, 4 pulser, 20m kabel, rustfrit stål
HV51S08009000407020BEGE flangeencoder MIG Basic MB-080-09-0004-7, 4 pulser, 20m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder designet til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Ydre diameter: 80 mm. Flange BCD: 65 mm. Flange tykkelse: 7 mm. IEC norm: 56B14. Akselfiameter: 9 mm. Materiale: Rustfrit stål. Pulser pr. omdr.: 4 pr. kanal. Signaloutput: A90°B HTL. Indgangsspænding: 5-24 VDC. Kabellængde: 20 meter. IP klassificering: IP55/IP67 – egnet til industrielle miljøer. Denne encoder omdanner mekanisk bevægelse til elektrisk signal til brug i automatiserede styringer, hvor simple hastighedssignaler er nødvendige.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
80
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
20
Akseldiameter (mm)
9
IEC norm
56B14
BCD norm
65
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
4
Beskrivelse
Flangemontering med ydre diameter på 80 mm og bolt-cirkel diameter (BCD) på 65 mm, designet til nem integration med IEC 56B14-motorer og standardiserede industrielle gearenheder.
9 mm akseldiameter sikrer kompatibilitet med en bred vifte af applikationer, bl.a. transportbånd, pumper og ventilationssystemer.
20 meter kabel for nem og fleksibel tilslutning, også ved større maskininstallationer.