calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-080-09-0002-7, 2 pulser, 5m kabel, rustfrit stål
HV51S08009000207005BEGE flangeencoder MIG Basic MB-080-09-0002-7, 2 pulser, 5m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Produktet har flangediameter: 80 mm, bolt cirkeldiameter (BCD): 65 mm, akseldiameter: 9 mm og flangetykkelse: 7 mm. Opfylder IEC 56B14 norm. Encoder leveres med 2 pulser pr. omdrejning pr. kanal og A90°B HTL-udgangssignal. Forsyningsspænding: 5-24VDC. Kabellængde: 5 meter. Huset er udført i rustfrit stål og har IP55/IP67 kapslingsklasse for beskyttelse under krævende forhold.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
80
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
5
Akseldiameter (mm)
9
IEC norm
56B14
BCD norm
65
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
2
Beskrivelse
**Producentbeskrivelse:**
Flange med 80mm udvendig diameter og 65mm boltcirkel – gør den kompatibel med IEC 56B14 motorflanger og bredt anvendelig i industrielle motorapplikationer.
9mm aksel – passer til mange standardmotorer og transmissionssystemer i industrien.