calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-080-09-0002-7, 2 pulser, 20m kabel, rustfrit stål
HV51S08009000207020Antal pulser pr. omdrejning: 2 pr. kanal Signalmønster: A90°B HTL Kabellængde: 20 meter Materiale: Rustfrit stål Ydre diameter: 80 mm Flange BCD: 65 mm Flange tykkelse: 7 mm Aksel diameter: 9 mm Motor IEC standard: 56B14 Indgangsspænding: 5-24 VDC IP-klassificering: IP55 / IP67Encoderen bevarer sin pålidelighed i krævende industrielle miljøer grundet kabinettets rustfri stålkonstruktion og høj tæthedsklasse. Ideel til integration i typiske automatiseringsanlæg, hvor grundlæggende hastighedsfeedback er påkrævet.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
80
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
20
Akseldiameter (mm)
9
IEC norm
56B14
BCD norm
65
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
2
Beskrivelse
Produktnavn og nøgleattributter: BEGE Flangeencoder MIG Basic MB-080-09-0002-7 • Flangediameter: 80 mm • Flange BCD: 65 mm • Aksel: 9 mm • IEC norm: 56B14 • Kabel: 20 meter • Materiale: Rustfrit stål • IP-klassificering: IP55 / IP67 • Spændingsinput: 5-24 VDC • Udgangssignal: A90°B HTL • Puls pr. omdrejning: 2 pr. kanal